سفر یک میلیون و ۱۵۹ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه

یک میلیون و ۱۵۹ هزار گردشگر ایرانی به کشور ترکیه سفر کردند!

به گزارش سازمان امور مهاجرت وزارت کشور ترکیه، در نیمه اول سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از یک میلیون و ۱۵۹ هزار گردشگر ایرانی، به این کشور توریستی سفر کرده اند. این وزارتخانه همچنین آمار گردشگران سایر کشورها را که در ۶ ماه گذشته به ترکیه سفر کرده اند، اعلام کرده است. همچین آمارهایی هر ساله در کشورهای گردشگر پذیر دنیا اعلام می شود تا سازمان های متولی گردشگری آن ها بتوانند بازار هدف خود را مشخص کنند. در ادامه این خبر، با الی گشت همراه باشید.

سازمان امور مهاجرت وزارت کشور ترکیه، به تازگی آمار گردشگران ورودی به این کشور را اعلام کرده است. بر اساس این آمار، در نیمه نخست امسال (سال میلادی)، بیش از یک میلیون و ۱۵۹ هزار گردشگر از کشور ایران، به ترکیه سفر کرده اند. همچنین در شش ماه گذشته، ۲ میلیون و ۳۷۴ هزار گردشگر از کشورروسیه و یک میلیون ۵۴۷ هزار گردشگر از کشور آلمان به این کشور زیبا سفر کرده اند. در طول تابستان، سفر گردشگران ایرانی به ترکیه کاهش داشته است.

نکته جالب این آمار این است که تا قبل از آغاز فصل تابستان، تعداد گردشگران ایرانی از همه کشورها بیشتر بود. اما پس از آغاز تابستان به چند دلیل این آمار کاهش یافت. با افزایش شدید نرخ ارز در کشور و افزایش عوارض خروج از کشور، و البته گسیل گردشگران روسی و آلمانی به کشور ترکیه، ایران جایگاه نخست خود را از دست داد و در رده سوم گردشگران خارجی ورودی به ترکیه قرار گرفت.